Home > Dekoratif Tablolar > Sevgilinin simgesi

Sevgilinin simgesi

May 17th, 2012

Edebiyatta birçok duygu ve düşünce yüzyılarca simgelerle anlatılagelmiştir. Tekrarın sıkıcılığını önlemek amacıyla her yazar farklı dile getirsede; simge olarak kullanılan nesneler hep aynı şeyleri simgeledi. Bu simgeler arasında belki de en paylaşılamayanı kırmızı gül olmuştur.

Batı Avrupa’da Shakespeare İngiltere’de beyaz güller ile, kırmızı gülleri savaştırmış; Doğu’da Şadî’nin, Attar’ın dilinde sevgili bir güle benzetilmiş, Divan Edebiyatı’nda da bu gelenek devam ettirilmiş. Bülbüller her daim gül için şarkılar terennüm etmiş, gülün kokusu amber kokusundan daha değerli sayılmış, hangi bostanda gül açmış ise orası dünya saraylarından daha güzel tasvir edilmişti. Ne de olsa gül; aşık olunandı ve herşeyden daha değerliydi.

Pluscanvas.com kaliteli canvas baskı tabloları ile detaylara sahip fotoğrafları bile, istediğiniz ebatlar ile sizlere sunuyor. Yapmanız gereken pluscanvas.com adresine girip Tablonu Sen Tasarla bölümüne fotoğrafınızı yüklemek. Fotoğrafınız canvas tablo olarak birkaç gün içerisinde kapınızda olacak.

Comments are closed.